חדשות – אביר עירוני

 נפתח עם העטלף שבחדר – יש באטמן חדש בעיר. מאז שהוכרז שבאטמן יקפוץ לעזור לסופרמן בסרט ההמשך של "איש הפלדה", החלו כל מיני שמועות לגבי מי יגלם אותו. תחילה היו הנחות שהאולפנים מחפשים מישהו די אנונימי, כמו הנרי קאוויל, אבל כנראה שהם התחרטו. אחרי שלבשו אותן בין השאר מייקל קיטון, ג'ורג' קלוני וכריסטיאן בייל, המסיכה והגלימה של האביר האפל עוברות לשחקן חדש – בן אפלק, אולי שמעתם עליו. לאפלק יש קריירה ארוכה, שכוללת גם סרט קומיקס אחר – "דרדוויל". אבל מאז עברו הרבה מים בנהר ובנוסף למשחק אפלק גם הראה שהוא יודע גם דבר או שניים בבימוי ("גנב עירוני" ו"ארגו"). קצת תמוה שמישהו במעמדו של אפלק מחליט פתאום להשתתף בסרט גיבורי-על. גם ג'ורג' קלוני היה מוכר כשבחר לגלם את ברוס וויין, וקיבלנו את "באטמן ורובין". אני רועד רק מלהקליד את זה.
בלי קשר לשאלה "למה דווקא בן אפלק", בואו נחזור רגע לשאלה "למה לא מישהו אנונימי יחסית?", כמו קאוויל הנ"ל. הרי שחקנים ידועים כמו אפלק עולים הרבה, הרבה יותר כסף. לדעתי הסיבה היא ש"איש הפלדה" לא בדיוק עבד כמו שהאולפנים ציפו. נכון, הוא הביא הרבה קהל ואיתו גם כסף, מה שנתן אור ירוק להתחיל את המסלול לקראת "ליגת הצדק". מה שהסרט לא עשה זה להפוך את הנרי קאוויל לכוכב בין-לילה. בין אם אהבתם את הסרט או שנאתם אותו, יש הסכם די נרחב שהגילום של קאוויל היה יותר אנמי מאייקוני. לכן עכשיו כשהאחים וורנר (שאחראים על היקום החדש של די.סי.) עושים סרט שלא רק אמור לאחד שניים מגיבורי-העל הכי מפורסמים בעולם אלא גם לתת פייט ל"הנוקמים 2", הם כנראה מעדיפים ללכת על בטוח ולא לעשות גם באטמן שאף אחד לא יזכור שבוע אחרי הסרט. בין אם תאהבו את באטמן החדש או לא, כשישאלו אתכם איך קראו לשחקן שגילם אותו לא תצטרכו לבדוק רגע ב IMDB.
נדע אם אפלק יצליח או יכשל בתפקיד באטמן רק ברגע האמת, אבל כרגע קשה לפתח ציפיות טובות מהסרט הזה. לראות את באטמן וסופרמן משתפים פעולה בסרט לייב-אקשן זה חלום של כל גיק, על זה אין ויכוח. אבל השיתוף פעולה הזה אמור לקרות אחרי שיש שתי דמויות "מוכנות". "איש הפלדה" היה כמו ה"באטמן מתחיל" של סופרמן – הוא הכיר לנו את הדמות, הסיפור שלו ודמויות המפתח בחייו. עכשיו כשזה ירד מהפרק, אפשר לעשות סרט שממש ממוקד בסופרמן. במקום זה, דוחפים פנימה את באטמן, ולא סתם באטמן, אלא כזה שאף אחד לא מכיר. זה לא כריסטיאן בייל, ולמרות שנולאן מעורב בהפקה, לא בטוח בכלל שהדמות תישאר אותו דבר. אני לא אומר שצריך עוד סרט מקור של באטמן, זה מיותר. אבל תנו לנו קצת להכיר אותו אחד-על-אחד לפני שאתם מצוותים אותו עם גיבור שעדיין בחיתוליו.
כמו כן, נאמר שבסרט יהיה יותר מאויב אחד. לפי הרמזים ב"איש הפלדה" אפשר להניח שאחד מהם יהיה לקס לות'ר, אבל מי השני? ג'וקר? הדחליל? נבל חדש לגמרי? כלומר, הסרט צריך ללהטט בין סופרמן וחלק מהדמויות שממשיכות מ"איש הפלדה", באטמן החדש וכנראה גם כמה דמויות שקשורות אליו ושני נבלים שעדיין לא ראינו, כל זה בשעתיים וחצי פלוס-מינוס. נשמע קצת עמוס. בקרב הקולנועי הזה בין שתי ענקיות הקומיקס נראה כאילו במארוול חושבים על כל צעד הרבה זמן מראש, ואילו וורנר זורקים קוביות ומקווים לטוב. אבל מי יודע, אולי עוד נופתע. בניגוד לכמעט כל מי שאני מכיר שצפה בו, אני דווקא אהבתי את "איש הפלדה", וסרט ההמשך שלו – בין אם יהיה טוב או רע – נשמע בינתיים מאוד מסקרן, והיי, אולי אפלק עוד יפתיע לטובה. אני בטוח שהרבה אנשים הרימו גבה כשהית' לדג'ר ז"ל לוהק לתפקיד הג'וקר, אבל אז יצא "האביר האפל" והשאר היסטוריה.
(אגב, אם הנבל אכן יהיה הג'וקר, לדעתי זו הזדמנות מצוינת לעשות סופסוף ייצוג קולנועי להארלי קווין. אפשר ללהק, סתם לדוגמה, את אליסון בריי. או קריסטן בל. גם איזו אחת בשם קייטי סאקהוף אמרה שהיא מעוניינת. לא חסר מבחר).

batfleck

 ונעבור לאפלק הצעיר יותר. קייסי אפלק די נעלם מהמסכים לאחרונה. שני תפקידיו האחרונים היו דיבוב ב"פראנורמן" בשנה שעברה ו"מיליארד סיבות לשוד" לפני שנתיים. עכשיו הוא מפציע בכמה תפקידים מעניינים – עוד חודש יוצא בארץ סרטו "Ain't them bodies saints" (או בעברית "נאהבים מחוץ לחוק" *אנה*), יותר מאוחר השנה הוא ישתתף בסרט עם כריסטיאן בייל (כנראה שהוא מעדיף את באטמן הקודם) ובשנה הבאה נראה אותו ב"Interstellar" של כריסטופר נולאן. כעת הוכרז שבנוסף לכל אלה אפלק ישוב לשתף פעולה עם הבמאי של "נאהבים" בסרט "To Be Two". הסרט מתרחש בעולם עתידני בו אפשר להשתגר מכדור הארץ למאדים וחזרה באמצעות מכונות, כשיום אחד בעקבות תקלה מישהו גם משתגר אך גם נשאר, וכך נוצר שיבוט מדוייק שלו.
 ומה קורה בצד המארווליסטי של המגרש? גם מעניין, תודה ששאלתם. חוץ מאיירון-מן, קפטן אמריקה ות'ור, ל"שלב 2" של סרטי מארוול נוסף גם "שומרי הגלקסיה", סרט שמעניין במיוחד מ 2 סיבות – בניגוד לסרטים שהזכרתי הרגע, זה סרט חדש ולא המשך למשהו. ולא רק זה, במקום להתמקד בגיבור אחד, יש בו חבורת גיבורים והם לא מוכרים כמו החבר'ה הנ"ל. האם "השומרים" האלה ישתתפו גם ב"נוקמים 2" ויעזרו לגיבורינו, או שיהיה להם קטע נפרד משלהם? האם זו התחלה של עוד פרנצ'ייז ביקום של מארוול? נחכה ונראה. בינתיים, רוב הדמויות בסרט לוהקו – כריס פראט יגלם את מנהיג החבורה, ולצידו ישחקו גם זואי סלדנה, בניסיו דל-טורו וג'ון סי. ריילי. תפקיד אחד שטרם לוהק הוא דווקא לא מישהו שתראו, אלא תשמעו.  אחד החברים ב"שומרי הגלקסיה" הוא דביבון. כן, כן, דביבון, החיה. אבל זה לא דביבון רגיל שבא אליכם לחצר ומפיל את פחי האשפה. הדביבון הזה – בעל השם הקליט Rocket Raccoon – אוהב להתלבש ולירות בתתי-מקלע בזמנו הפנוי. כעת מדווח שלא אחר מבראדלי קופר במו"מ לדבב את הדביבון הקטלני. כמו כן, יכול להיות שאת חברו של הדביבון – עץ בשם Groot – ידבב וין דיזל.
גם "הנוקמים 2" בעצמו קרוב ללסגור עוד ליהוק – אליזבת' אולסן (שבניגוד לאחיותיה, נראה שהשיא עוד לפניה) גם נמצאת במו"מ סופי להשתתף בסרט בתור גיבורת העל סקרלט וויץ'.

rocket_cooper

 עכשיו כשהסתיימה העבודה על "משחקי הרעב – התלקחות", נראה שהליהוקים לשני הסרטים האחרונים בסדרה – המבוסיים על הספר השלישי, "עורבני חקיין" – בעיצומם. השחקנית נטלי דורמר לוהקה לתפקיד קרסידה, במאית סרטים שעובדת בקפיטול. דורמר – אותה אתם כנראה מכירים מ"משחקי הכס", שם היא מגלמת את מרג'רי טיירל – תשתתף בשני החלקים, כשהראשון יצא בנובמבר 2014 והשני בנובמר 2015.
 עוד פרנצ'ייז מוכר שחוזר ב 2015 הוא "שודדי הקאריביים". פורסם ששמו המלא של הסרט החמישי בסדרה יהיה "POTC: Dead Men Tell No Tall Tales" (נו טוב, ה Tall לא באמת שם…). השם הוא שורה שנאמרת במתקן המפורסם בדיסנילנד שעליו מבוססים הסרטים. את הסרט כותב ג'ף ניית'נסן ("תפוס אותי אם תוכל") והוא מבויים ע"י חוקאים רונינג ("קון-טיקי"). הוא יצא לאקרנים ב 15\7\2015.
 מה יש לו, לסטיבן ספילברג? בהתחלה הוא הודיע שהוא עושה את "רובופוקליפסה" עם כריס המסווורת' ואן האת'וויי, אבל אז הפרוייקט הוקפא עד להודעה חדשה. אחר כך ספילברג אמר שיביים את "צלף אמריקאי" עם בראדלי קופר, ועכשיו החליט שבעצם לא בא לו ופרש. קופר עדיין מצורף לפרוייקט, וכעת מדווח שאת כסאו של ספילברג כנראה יתפוס קלינט איסטווד. הסרט יהיה מבוסס על ספר שכתב כריס קייל. קייל נחשב לצלף אגדי בצבא האמריקאי, ובמהלך שירותו בין 1999 ל 2009 שבר קייל את שיא ההריגות עם רובה צלפים, כשחיסל מעל ל 150 מטרות. העיראקים פחדו ממנו כהוגן וכינו אותו "השטן". הסרט נשמע מעניין ביותר, אבל בהתחשב בכך שהסרט האחרון שאיסטווד ביים היה "ג'יי. אדגר" המשמים, אני קצת חושש מכך שהוא יקבל את התפקיד.
 בימים אלה מוקרן בקולנוע הסרט "אליסיום" של ניל בלומקאמפ. זהו סרטו השני של בלומקאמפ אחרי "מחוז 9", שגרף לא מעט שבחים. כעת נקבע תאריך לסרטו הבא של בלומקאמפ, שיקרא "Chappie". הסרט יספר על רובוט בעל אינטליגנציה מלאכותית שנגנב ע"י שני גנגסטרים. את הרובוט ידבב השחקן הקבוע של בלומקאפ, שארלטו קופלי, שכיכב ב"מחוז 9" ומגלם את הנבל ב"אליסיום". הסרט אמור לצאת ב ב 27\3\2015. טוב, זהו, אני פותח מעכשיו קופת חיסכון לשנת 2015. אחרת אצטרך למכור כליה בשוק השחור כדי לעמוד בקצב.

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: